تاریخچه

تاریخچه

شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان در تاریخ 1394/02/02و تحت شماره 54296 در اداره کل ثبت شرکت های استان خراسان رضوی به ثبت رسیده است. این شرکت با سرمایه گذاری شرکت فولاد مبارکه اصفهان و به منظور تامین مواد اولیه صنعت فولاد کشور تاسیس و در حال احداث کارخانجات فرآوری (کنسانتره) بوده که کارخانه گنـدله سازی 5 میلیون تنی آن اخیرا با حضورمهندس نعمت زاده،  وزیر محترم صنعت ،معدن و تجارت  در مرداد ماه 1396 افتتاح گردید.

این کارخانجات در زمینی به وسعت یکصد و پنجاه هکتار در سه کارخانه ( دو کارخانه کنستانتره هر یک به ظرفیت 2.5 میلیون تن) و یک کارخانه گندله سازی به ظرفیت 5 میلیون تن می باشد. این مجتمع علاوه بر ساختمان های صنعتی مذکور و پایل های سنگ و گندله دارای ساختمان های اداری ، مهمانسرا ، مسجد ، رستوران ، آتش نشانی ، مرکز آموزش ، بهداری ، انبارهای مورد نیاز ، تعمیرگاه سبک و سنگین و... نیز می باشد.

این پروژه عظیم توسط دو پیمانکار EPC و دوشرکت مهندس مشاور مرتبط اجرا و گذشته از عملیات ساختمانی ، محوطه سازی و تاسیسات زیربنایی شامل ماشین آلات و تجهیزات بسیار پیشرفته صنعتی است که بخشی از آنها از کشورهای صنعتی پیشرفته وارد و بخشی از آنها ساخت داخل کشور است. بی تردید با اجرای این پروژه دگرگونی وسیعی در منطقه ایجاد و اثرات عظیمی در توسعه ، اشتغال جوانان و رشد اقتصادی شهرستان و منطقه صورت خواهد گرفت.

ذکر

 

خبرنامه فولاد

پیشخوان اخبار


پیوندها

شرکت توسعه

اوقات شرعی