باحضور وزیر صنعت، معدن و تجارت بهره برداري از اولین و بزرگترين گندله سازي شرق كشور بظرفیت 5 میلیون تن در سال افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان، وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین بهره برداري از اولین و بزرگترين کارخانه گندله سازي شرق كشور در شهرستان خواف گفت: یکی از اهداف جدی این وزارتخانه، تکمیل زنجیره تولید مواد معدنیست تا سبب شود صادرات مواد خام را قطع کنیم و تبدیل به کالاهای باارزش افزوده شود و موجب فناوری، اشتغال و سرمایه گذاری شود.

محمدرضا نعمت زاده افزود: خوشبختانه بخشی از ظرفیت های این زنجیره را با هم هماهنگ کردیم و به تدریج صارات خام را متوقف کنیم و همه تبدیل به فولاد می شود . تا 4 سال گذشته وارد کننده فولاد خام بودیم سال گذشته قریب 5 میلیون تن فولاد صادر کردیم و براساس اطلاعات امروز امیدواریم امسال بتوانیم 8 میلیون تن فولاد صادر کنیم .

نعمت زاده افزود: بنا بر وظایف اصلی و تاکید رهبری و رییس جمهور و برنامه ششم توسعه بایستی کار فوق العاده ای در بخش توسعه معادن کشور  انجام می دادیم

وزیرصنعت،معدن وتجارت در خواف از محدودیت شدید آبی خبر داد و افزود برای تولید 17 میلیون تن کنسانتره بایستی آب فراهم شود و رایزنی هایی را با وزارت نیرو انجام دادیم.

دکتر بهرام سبحانی،مدیرعامل گروه فولاد مبارکه اصفهان در ایین افتتاحیه این مراسم گفت: کارخانه گندله سازی 5 میلیون تنی فولاد سنگان خراسان وابسته به فولاد مبارکه اصفهان ظرف 36 ماه ساخته شده و یکی از ویژگی های ساخت کارخانه، این است که کل اعتبار آن از سوی فولاد مبارکه اصفهان تامین شد و از منابع بانکی استفاده نشده است.

وی اعلام کرد این کارخانه با اعتباری معادل 1300 میلیارد تومان ساخته شد.

مهندس سید محسن میرمحمدی،مدیر عامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان در مراسم افتتاحیه این کارخانه از اشتغال زایی بیش از 1300 نفر بصورت امانی و پیمانی خبر و اضافه کرد، از مشخصات بارز این پروژه عظیم، بومی سازی این صنعت با سرمایه گذاری فولاد مبارکه و واگذاری ساخت این کارخانه عظیم به پیمانکار داخلی  بوده است.

مهندس میرمحمدی، ضمن تبریک هفته کرامت، تقارن افتتاح اولین و بزرگ ترین پروژه گندله سازی شرق کشور را همزمان با تولد حضرت ثامن الحجج علی این موسی الرضا را خدمت تمامی ایرانیان و خراسانی ها تبریک عرض نمود و از دگرگونی وسیع توسعه ، اشتغال جوانان و رشد اقتصادی شهرستان و منطقه  با افتتاح این پروژه در سال اقتصادمقاومتی،تولید و اشتغال خبر داد.

 

در آیین بهره برداری کارخانه گندله سازی 5 میلیون تنی فولاد سنگان خراسان که ظهر سه شنبه 10 مرداد برگزار شد علاوه بر محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، بهرام سبحانی مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان، مهندس سیدمحسن میرمحمدی،مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان،علیرضا رشیدیان استاندار، راضیه علیرضایی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، سیدحسین احمدی مدیرعامل فولاد خراسان، محمود نگهبان سلامی نماینده مردم خواف و رشتخوار، نادر قاضی پور نماینده ارومیه و عضو صنایع و معادن مجلس ،شورای اسلامی و مسئولان محلی خواف حضور داشتند

.معادن سنگ آهن سنگان با ذخیره 1 میلیارد و 200 میلیون تنی در شهرستان خواف در 300 کیلومتری جنوب شرق مشهد در خراسان رضوی واقع است

روابط عمومی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان.

  •   چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶

ذکر

 

خبرنامه فولاد

پیشخوان اخبار


پیوندها

شرکت توسعه

اوقات شرعی