جلسه معاونین شرکت فولاد سنگان با گروهی از نمایندگان محترم مردم شهرستان خواف

به گزارش روابط عمومی فولاد سنگان خراسان:

در جلسه ای با حضور معاونین محترم بهره برداری و منابع انسانی  شرکت فولاد سنگان با گروهی از نمایندگان محترم مردم شهرستان از جمله سپهری(بخشدارسنگان)، دکترامیری(ریاست آموزش و پرورش)اعضای محترم شوراهای اسلامی شهرستان خواف، شهر سنگان،نشتیفان، جمعی از فرهنگیان و خیرین مدرسه ساز و سرپرستان کارگاه های  آذران ومانا در محل سالن جلسات این شرکت تشکیل شد.

این جلسه با هدف بررسی مشکلات شهرستان و تقدیر نمایندگان خیرین مدرسه ساز شهرستان از تلاش های شرکت فولاد سنگان در راستای اجرای مسئولیت های اجتماعی برگزار که پس از خیرمقدم به میهمانان، مهندس عسکری با اشاره به اینکه شرکت فولاد مبارکه از جمله شرکت های فعال در حوزه اجرای مسئولیت های اجتماعی بوده و فولاد سنگان نیزبعنوان عضوی از گروه فولاد مبارکه با پیروی ازاین سیاست ها اقدام به احداث 820 متر مربع کلاس درس جهت تحصیل دانش آموزان در منطقه محروم شهرستان خواف نموده است.

معاون منابع انسانی فولاد سنگان افزود: آزمون استخدامی فولاد سنگان با حضور 2500 نفر با رویکردی عدالت گرایانه موجب تقدیر مردم شهرستان بویژه مسئولین محترم شهرستان از جمله نماینده  محترم شهرستان در مجلس, جناب آقای دکتر نگهبان و دکتر پهلوان نژاد(فرماندار محترم) قرار گرفته است. همچنین ایشان در خصوص ضرورت تامین آب مورد نیاز کنسانتره و گندله سازی که از زیرساخت های ضروری می باشد اشاره کرد: در منطقه حلقه چاه های عمیق کشاورزی بسیاری با دبی 20 لیتر بر ثانیه و بالاتر وجود دارد که در بخش کشاورزی بازده مناسب ندارد و به نوعی هدر میرود و تنها این کارخانه به حداکثر 5 حلقه چاه نیاز داردکه البته آب استفاده شده نیز بازچرخانی می شود و بازدهی این امر باعث تولید 5 میلیون تن کنسانتره و 5 میلیون تن گندله, صدها میلیارد ریال ارزش افزوده و منجر به اشتغال زایی 1300 نفر بطور مستقیم و حداقل 10 برابر در صنایع جانبی و پایین دستی در منطقه خواهد شد.

وی افزود این مهم همکاری نهادها و ارگان های مسئول بویژه شورای شهرها, شهرداری ها و بویژه عنایت مردم منطقه را می طلبد که الحمدلله تاکنون اتفاق افتاده است. ایشان اضافه نمودند، در مسائل زیست محیطی کارخانه ما کمترین حد ممکن آلایندگی را هم ندارد و جزء صنایع پاک محسوب و بابت این موضوع هزینه های زیادی در خرید و نصب الکترو استاتیک فیلترها و غبارگیرهای پیشرفته کارخانه شده است که با استانداردهای جهانی مطابقت دارد ما به هیچ وجه قابل قیاس با دیگر صنایع موجود در منطقه از جمله پلاسری ها نیستیم.

در ادامه آقای قادری عضو شورای شهر و رییس مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان از اقدامات ارزشمند فولاد سنگان در برگزاری آزمون استخدامی عدالت محور با رویکرد شایسته سالاری در شهرستان تشکر و قدردانی نموده و اقدام این شرکت در احداث کلاس درس جهت تحصیل دانش آموزان در مناطق محروم شهرستان خواف را مصداق بارز باقیات الصالحات دانسته که خیر و برکتش تا ابد ماندگار خواهد بود.

مهندس شمسی نیا، معاون بهره برداری فولاد سنگان نیز با اشاره به تولید گندله برای اولین بار در شرق کشور از اقدامات زیست محیطی و هزینه بالغ بر500 میلیارد ریالی این شرکت در نصب تجهیزات زیست محیطی از جمله (الکترو استاتیک فیلتر(ESP) - بگ فیلترها، آسفالت جاده های داخل سایت، و ...) در راستای حفظ و صیانت از محیط زیست بعنوان اقدامی ارزشمند یاد کرد و این کارخانه را نه تنها آلاینده ندانسته بلکه دوستدار محیط زیست دانست.

وی حساسیت مردم را در بحث  کمبود آب عاقلانه و قابل ستایش دانست و با اشاره به اینکه فولاد سنگان در ساخت کارخانه از سیستم های بسیار پیشرفته با هدف صرفه جویی در مصرف آب  استفاده و از بازگشت مجدد آب به سیستم خبر داده و با توجه به اینکه این کارخانه هیچگونه پساب صنعتی نداشته و نیاز به سده باطله ندارد از بازگشت همین پساب ها  به چرخه تولید خبر داد.

در ادامه این جلسه اقای سپهری (بخشدار سنگان) افزود: بعنوان کسی که در حوزه محیط زیست تجربه دارم، فولاد سنگان با نصب ESp های بسیار پیشرفته و غبارگیرهای مخصوص ، گام بسیار ارزشمندی در حفاظت از محیط زیست برداشته است. توسعه پایدارهمراه با توجه به محیط زیست به نحو بسیار مطلوب و خوبی در شرکت فولاد سنگان در حال اجراست که این گونه اقدامات بسیار قابل تقدیر است.

مهندس عسکری با بیان این مطلب که  هم اکنون 5 درصد از فضای سایت شرکت فولاد سنگان به فضای سبز اختصاص داده شده، تصریح نمود، تا چند سال آتی این حجم فضای سبز به 10 درصد  اختصاص خواهد یافت.

وی در پایان افزود: انتظار مردم از سرمایه گذاران توسعه و اشتغال  پایدار در منطقه می باشد که به ازای هر نفر شغل مستقیم در کارخانه 3 برابر شغل غیر مستقیم در واحدهای پیمانکاری و 10 برابر در بخش های پشتیبانی و خدمات بوجود می آید و اظهار امیدواری نمود دیگر شرکت های مستقر در منطقه نیز با این رویکرد و هدف در خدمت مردم شریف و جوانان نجیب منطقه باشند.

  •   چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

ذکر

 

خبرنامه فولاد

پیشخوان اخبار


پیوندها

شرکت توسعه

اوقات شرعی