تأمین نیاز بازار داخل و به بار نشستن توسعه ها بزرگترین دستاوردهای فولاد مبارکه در سال ۹۶

 

در سال ۱۳۹۷ که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نام نهاده شده است، گروه فولاد مبارکه همانند سالهای قبل که در تحقق راهبردهای ایشان پیش قدم بوده است، امسال نیز با تلاش بیشتر در این مسیرگام برخواهد داشت؛ چراکه حمایت از تولید داخل موضوعی فردی و سازمانی نیست، بلکه فرایندی ملی است. فولاد مبارکه تولیدکنندۀ ورق موردنیاز بسیاری از صنایع کشور است که در پایین دست این شرکت، تولیدکننده قطعات و لوازم بیشماری هستند و در گذشته باید این اقلام از خارج از کشور وارد میشد.

دکتر سبحانی در گردهمایی مدیریت و کارکنان فولاد مبارکه گفت و با تشکر از تلاش همه جانبۀ کارکنان گروه فولادمبارکه در دستیابی به اهداف سال ۱۳۹۶ افزود: سال گذشته از هر جهت برای گروه فولاد مبارکه پرخیروبرکت و افتخارآمیز بود.

وی افزود: یکی از بزرگترین دستاوردهای فولاد مبارکه در سال گذشته رسیدن به توانایی تأمین بازار داخل و در عین حال ارزآوری مناسب برای کشور بود. دیگر اینکه در سال گذشته طرح های توسعۀ فولاد مبارکه ازجمله گندله سازی سنگان و توسعۀ مجتمع فولاد سبا یکی پس از دیگری به بار نشستند و گروه فولاد مبارکه را در تولید گندلۀ موردنیاز خود و تولید هرچه بیشتر ورقهای فولادی و پاسخگویی بیشتر به نیاز بازار توانمندتر ساختند و به طورکلی مسیر دستیابی به تولید 8.6  میلیون تن پیش بینی شده برای سال ۹۶ را هموارتر نمودند.


مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در ادامه از بهره برداری کنسانترۀ ۵ میلیون تنی سنگان، پایان نصب و راه اندازی واحد فولادسازی فولاد سفیددشت و اجرایی شدن قراردادهای خط تولید بیلت و ورق نورد سرد این شرکت، آغاز احداث خط نورد گرم شهید خرازی و توسعۀ فولاد هرمزگان به عنوان بزرگترین طرح های توسعه فولاد مبارکه برای حفظ سهم ۵۰درصدی در تولید فولاد کشور نام برد


اجرای طرح های توسعه، مانند تزریق خون تازه به شریان های حیاتی هر سازمان است

 

در ادامه، احمد سعیدبخش، معاون اجرای پروژه های فولاد مبارکه، در بخش نخست سخنان خود برنامه ریزی و اجرای توسعه در هر سازمان را نشانۀ پویایی، به روز شدن و ارتقای سطح کمی و کیفی هر سازمان دانست و با بیان اینکه اجرای طرح های توسعه مانند تزریق خون تازه به شریان های حیاتی هر سازمان است، گفت: سازمان هایی که برای توسعۀ خود برنامه ندارند، در کوتاه ترین زمان ممکن از چرخۀ رقابت خارج میشوند و رو به افول میگذارند.

وی به بهره برداری رسیدن پروژۀ گندله سازی سنگان را یکی از بزرگترین و اثربخش ترین پروژه های توسعۀ فولاد مبارکه در سال ۹۶ دانست و تصریح کرد: در این پروژه با انتقال دانش فنی خوبی که از سوی فولاد مبارکه صورت گرفت، تا پایان سال ۹۶، یک میلیون و ۱۰۰هزار تن گندله تولید شد که دستاورد بزرگی برای کشور و شرکت بود؛ ضمن اینکه در نظر است تا پایان سال جاری تولید این مجموعه به ۴میلیون تن افزایش یابد.

 

محمد ناظمی هرندی، مدیر روابط عمومی شرکت، از گردهمایی مدیریت و کارکنان در ابتدای هر سال به عنوان فرصتی برای اطلاع رسانی دستاوردهای سال قبل و اهداف سال جدید یاد کرد و در خصوص نظام استراتژیک فولاد مبارکه گفت: بزرگترین نقطۀ قوت در تدوین اهداف استراتژیک شرکت فولاد مبارکه، حضور و مشارکت همه جانبۀ مدیران و کارکنان در رده های مختلف سازمانی در تعیین و تدوین این اهداف است؛ تا جایی که ۱۱۵ جلسۀ رسمی در سطح کمیته های اصلی و واحدهای مختلف شرکت در این زمینه برگزار شد و بیش از ۱۰۵۰ نفر از کارکنان سازمان در تدوین اهداف شرکت همت گماردند. حاصل این همدلی و یکپارچگی در پایان هر سال، تحقق اهداف سالانه، سربلندی و سرآمدی شرکت بوده است.


  (روابط عمومی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان)

  •   دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷

ذکر

 

خبرنامه فولاد

پیشخوان اخبار


پیوندها

شرکت توسعه

اوقات شرعی