آیین اولین سالگرد افتتاح اولین و بزرگترین کارخانه گندله سازی شرق کشور

به مناسبت نخستین سالگرد افتتاح اولین و بزرگ ترین کارخانه گندله سازی شرق کشور،مراسمی با حضور مدیرعامل شرکت صنایع معدنی‌  فولاد سنگان،معاونین، امام جمعه شهرستان،فرماندار،مقامات نظامی و انتظامی شهرستان و كاركنان شرکت در مورخ ۹۷/۰۵/۱۰ در  محل این شرکت برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی فولاد سنگان در آیین افتتاحیه این مراسم،مهندس میرمحمدی(مدیرعامل فولاد سنگان) پس از خیرمقدم و سپاس ویژه از حضور مهمانان، از مشاورين وپیمانکاران که نقش عمده و بسزایی در توسعه پروژه های ملی در این حوزه و همچنین تولید و بهره برداری از کارخانه گندله سازی در اولین سالگرد از افتتاح این کارخانه بر عهده داشتند، تشکر و قدردانی نمودند.

 

وی گفت: وظیفه هر ایرانی این است که در حوزه مسوولیت های خودش فارغ از موانع و مشكلاتي كه امروزه با آن مواجه هستيم ،به پیشرفت تولید و اشتغال زایی در مملکت بیاندیشد و خوشبختانه امروزه در منطقه سنگان شاهد بروز و بلوغ این تفکر یعنی تفکر کار و تلاش هستیم که نتیجه ی آن افزایش رونق و رشد اقتصادی در منطقه سنگان و‌ خواف  بوده  است . وی افزود در سال گذشته پس ازافتتاح، بعلت کمبودکنسانتره در سطح کشور و‌نبود زیرساخت های ریلی و جاده ای در منطقه ، شرایط ایجاد تولید مستمر از این کارخانه با حاله ایی از ابهام مواجه بود ، که الحمدلله با عشق ، علاقه و غیرتی که در وجود جوانان شاغل در این شرکت  وجود داشت ، و همچنین  اراده و پشتیبانی همه جانبه فولاد مبارکه در جهت بهره برداری از این خط تولید در جهت مسیولیتهای اجتماعی ،ایجاد اشتغال و جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی ، امروز شاهد تولید و عبور  از مرز دو میلیون تن گندله هستیم.

مهندس میرمحمدی،تولیدبیش از دو میلیون تن گندله در طی ۸ ماه تولید مداوم را به معنای جلوگیری از خروج ارز معادل دو‌میلیون تن گندله ، تکمیل زنجیره فولاد ، ایجاد اشتغال ، اهمیت به تولید ملی و در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری دانستند.

ایشان  در ادامه بیان داشتند،شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان ان شاا.. تا پایان سال با همت پیمانکار مربوطه ، شرایط بهره برداری از پروژه دیگر ۵ میلیون تنی کنستانتره را نیز محقق نموده و قادر خواهد بود به عنوان بزرگترین شرکت صنعتی و معدنی در شرق کشور در این حوزه فعالیت نماید .

مهندس میرمحمدی مهم ترین اقدامات یکسال  پس از بهره برداری را، اشتغال زایی بیش از ۱۳۰۰ نفر مستقیم در بهره برداری و ۲۰۰۰ نفر در پروژه و  همچنین ۷۰۰۰نفر بصورت غیر مستقیم، گذر از تولید بیش از دو میلیون تن گندله،  اجرای ۸ ایستگاه پست و‌ ترانس برای ظرفیت ۱۱۰ مگاوات برق برای توزیع برق در داخل کارخانه  ، پیشرفت ۷۰درصدی پروژه کنسانتره ،ایجاد ۱۹ کیلومتر انشعاب ریلی با پیشرفت ۷۵ درصدی با ظرفیت ریلی جهت  ۷ میلیون تن گندله ، اجرای انبار و تعمیرگاه و ساختمانهای نیمه صنعتی  به ارزش بیش از دویست میلیارد تومان و سایر موارد را از جمله دستاوردهای این شرکت شمردند.

 

ایشان در پایان اظهار امیدواری نمودند انشالله تا پایان سال از مرز ۴ میلیون تن گذر کرده تا بتوان ، بخش عمده ای از نیاز گندله صنایع فولادی کشور را تامین نماید .وی با توجه به شرايط سخت توليد و وضعيت اقتصادي، ايجاد فرهنگ كار و سخت كوشي جهت تحقق اهداف عالي سازمان و ايجاد اشتغال و رونق اقتصادی در منطقه  را از  دیگر اهداف مهم سازمان معرفی و اضافه کردند، فولاد سنگان با مديريت بر مصارف و ايفاي وظايف زيست محيطي و توجه به مسووليت هاي اجتماعي بنا دارد به عنوان يك شهروند صنعتي خوب در منطقه شناخته شود.

 

  •   شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

ذکر

 

خبرنامه فولاد

پیشخوان اخبار


پیوندها

شرکت توسعه

اوقات شرعی